Prána

Prána

Prána – životní energie, která vše prostupuje a vyživuje. Je součástí všeho ve Vesmíru, na planetě Zemi i každé částečky našeho těla. V jemnohmotné úrovni se projevuje jako světlo, které prozařuje všechny úrovně projeveného. Základní kvalitou je pohyb – vibrace na té správné frekvenci.

Život ze světla přináší svobodu a lehkost bytí. Umožňuje plynutí, pohyb v nepohybu a nepohyb v pohybu. V okamžiku, kdy vibrace člověka dospěje do určité úrovně, buňky mohou přijímat pránu – životní energii přímo, z okolí, ze Země, z Vesmíru, nevyčerpatelného a nekonečného zdroje. Vnitřní zdroj se propojí s venkovním, vše se prolne v nekonečnu.

Prána je původem sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá – plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána souhrn všech vitálních životních energií. V tradiční čínské medicíně je prána pojmenována  qi (čchi).
Prána představuje životní energii, kterou potřebuje každý živý organismus, aby byl schopen fungovat na fyzické úrovni.

Prana 2
Prána 2

Mnoho lidí spojuje pránickou stravu  pouze s dýcháním a od toho je odvozeno slovo breatharián. Já pránu vnímám jako životní energii přítomnou všude a ve všem. Je možné ji čerpat ze Země i z Univerza, z pohybu, zvuku, světla, dotyku, prostě ze všeho, co jsme schopni pojmout svými smysly a to jak vnějšími, tak vnitřními. Ve stavu rozšířeného vědomí ji můžeme vidět jako  vibrující body ve vzduchu, jako vlny fotonů ze Slunce nebo zvukové vlny z různých zdrojů. Nejvíce ji vnímám při přijímání sluneční energie, při běhání nebo cvičení qigongu. Naše těla, vše kolem nás je složené z kvant a 95 % prostoru je prázdná – a to je princip, jak je možné přijímat pránu přes kůži, přímo do každé buňky našeho těla, vnímat vibraci každé částečky, která vtančí do těla.  Mysl vypne, Ego ztichne a nastoupí Vědomí. Vše začne vibrovat v Jednotě a harmonii.

Prana 3
Prána 3

Každý z nás přijímá určitý podíl pránické energie a je na něm, aby se vědomě upravil množství jídla podle své potřeby. V okamžiku, kdy si člověk uvědomí  a přijme princip doplňování životní energie přímo, nastává bod zlomu a je na každém z nás, kolik a v jaké kvalitě potřebuje fyzickou stravu. Velkou část energie, kterou získáme z jídla, spotřebováváme při trávení. Čím je jídlo hutnější, tím více zpracovávání zatěžuje celý organismus a odčerpává energii. Navíc s jídlem přichází do těla i to, co nepotřebujeme – toxiny a nezdravé látky, které tělo musí vyloučit a opět na to potřebuje energii.

V současné době je stále více lidí, kteří přechází na život ze světla-prány. Jasmuheen a HenriMonfort při svých přednáškách v České republice objasnili spoustu aspektů pránické výživy.  Viliam Poltikovič natočil úžasný film Žijeme z energie, jsme  energie.

Přechod na život ze světla vnímám jako proces, který trvá delší dobu. Nejdříve je důležité zharmonizovat všechny složky  – na fyzické, energetické a duchovní úrovni. Již několik let pořádám pránické přechody. V minulých letech to byly osmidenní přechody. Od minulého roku již 21denní přechody, které umožňují lidem vyzkoušet být v plné aktivitě bez fyzické stravy. Pro ty, kteří jsou připravení je to zároveň závěrečný krok k celkové změně svého života.

Prana 4
Prána 4
Líbí se vám co děláme?
Sdílejte a řekněte o nás i ostatním.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Chcete nám něco říct, nebo se na něco zeptat?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám napsat. Vynasnažíme se odpovědět co nejdříve.