Prána | Monika Kunovská

Prána

Prána

Prána – životní energie, která vše prostupuje a vyživuje. Je součástí všeho ve Vesmíru, na planetě Zemi i každé částečky našeho těla. V jemnohmotné úrovni se projevuje jako světlo, které prozařuje všechny úrovně projeveného. Základní kvalitou je pohyb – vibrace na té správné frekvenci.

Život ze světla přináší svobodu a lehkost bytí. Umožňuje plynutí, pohyb v nepohybu a nepohyb v pohybu. V okamžiku, kdy vibrace člověka dospěje do určité úrovně, buňky mohou přijímat pránu – životní energii přímo, z okolí, ze Země, z Vesmíru, nevyčerpatelného a nekonečného zdroje. Vnitřní zdroj se propojí s venkovním, vše se prolne v nekonečnu.

Prána je původem sanskrtské slovo a znamená dech. Je odvozené od kořenu prá – plnit nebo proudit. Podle hinduistické mytologie představuje prána souhrn všech vitálních životních energií. V tradiční čínské medicíně je prána pojmenována  qi (čchi).
Prána představuje životní energii, kterou potřebuje každý živý organismus, aby byl schopen fungovat na fyzické úrovni.

Prana 2
Prána 2

Mnoho lidí spojuje pránickou stravu  pouze s dýcháním a od toho je odvozeno slovo breatharián. Já pránu vnímám jako životní energii přítomnou všude a ve všem. Je možné ji čerpat ze Země i z Univerza, z pohybu, zvuku, světla, dotyku, prostě ze všeho, co jsme schopni pojmout svými smysly a to jak vnějšími, tak vnitřními. Ve stavu rozšířeného vědomí ji můžeme vidět jako  vibrující body ve vzduchu, jako vlny fotonů ze Slunce nebo zvukové vlny z různých zdrojů. Nejvíce ji vnímám při přijímání sluneční energie, při běhání nebo cvičení qigongu. Naše těla, vše kolem nás je složené z kvant a 95 % prostoru je prázdná – a to je princip, jak je možné přijímat pránu přes kůži, přímo do každé buňky našeho těla, vnímat vibraci každé částečky, která vtančí do těla.  Mysl vypne, Ego ztichne a nastoupí Vědomí. Vše začne vibrovat v Jednotě a harmonii.

Prana 3
Prána 3

Každý z nás přijímá určitý podíl pránické energie a je na něm, aby se vědomě upravil množství jídla podle své potřeby. V okamžiku, kdy si člověk uvědomí  a přijme princip doplňování životní energie přímo, nastává bod zlomu a je na každém z nás, kolik a v jaké kvalitě potřebuje fyzickou stravu. Velkou část energie, kterou získáme z jídla, spotřebováváme při trávení. Čím je jídlo hutnější, tím více zpracovávání zatěžuje celý organismus a odčerpává energii. Navíc s jídlem přichází do těla i to, co nepotřebujeme – toxiny a nezdravé látky, které tělo musí vyloučit a opět na to potřebuje energii.

V současné době je stále více lidí, kteří přechází na život ze světla-prány. Jasmuheen a HenriMonfort při svých přednáškách v České republice objasnili spoustu aspektů pránické výživy.  Viliam Poltikovič natočil úžasný film Žijeme z energie, jsme  energie.

Přechod na život ze světla vnímám jako proces, který trvá delší dobu. Nejdříve je důležité zharmonizovat všechny složky  – na fyzické, energetické a duchovní úrovni. Již několik let pořádám pránické přechody. V minulých letech to byly osmidenní přechody. Od minulého roku již 21denní přechody, které umožňují lidem vyzkoušet být v plné aktivitě bez fyzické stravy. Pro ty, kteří jsou připravení je to zároveň závěrečný krok k celkové změně svého života.

Prana 4
Prána 4
Líbí se vám co děláme?
Sdílejte a řekněte o nás i ostatním.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Chcete nám něco říct, nebo se na něco zeptat?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám napsat. Vynasnažíme se odpovědět co nejdříve.