Harmonie | Monika Kunovská

Harmonie

Harmonie

Všichni toužíme být v harmonii. Žít šťastný a spokojený život. Je to stav bytí, ke kterému jdeme postupně, každým okamžikem, každou zkušeností. Je to cesta poznání, že ne to, co se nám v životě děje, rozhoduje, zda jsme šťastní nebo nešťastní. Rozhodující je, jak k této situaci přistupujeme.

Harmonie – klid – vědomí. Jsme-li v harmonii, získáváme přístup do svého Vědomí. A jsme-li ve Vědomí, umožňuje nám to být v harmonii. Spojený proces poznávání sebe i zákonitostí všeho kolem nás.

Harmonie nepotřebuje mnoho slov, stačí být, pozorovat vše, co se děje kolem nás a následně v nás. Aktivně reagovat na to, co můžeme změnit a pouze vnímat bez reakcí to, co změnit nemůžeme. A být dostatečně moudří, abychom to rozlišili.

Harmonie 2
Harmonie 2

Mnoho lidí stále řeší, jak ovládnout svoje myšlenky a na ně navazující emoce. Nebo naopak, ovládnout svoje emoce a na ně navazující myšlenky. Lze to pouze jediným způsobem –  všímat si našeho posuzování, očekávání a lpění. Vše spojené s těmito lidskými pohnutkami nás vedou do pasti nedostatku a porovnávání.

Harmonie 3
Harmonie 3

Harmonii a vstup do Vědomí získáváme uvědoměním si, že nejsme fyzickým tělem, ke kterému se většina posuzování a očekávání vztahuje. Jsme čistým Vědomím, které nic nepotřebuje. Postupně si uvědomujeme, zvláště v této době, že ke spokojenému životu je nezbytné velmi málo věci.

Pojďme objevovat Kdo jsme, odkud jsme přišli a kam směřujeme? Základní otázky lidské existence.

Harmonie 4
Jpeg
Líbí se vám co děláme?
Sdílejte a řekněte o nás i ostatním.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Chcete nám něco říct, nebo se na něco zeptat?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám napsat. Vynasnažíme se odpovědět co nejdříve.